Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Čim začít?Poraďte a kamaraďte se se mnů:)  (Přečteno 56886 krát)
nikaajohanka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Březen 05, 2010, 03:12:21 pm »

Zdravím a závidím Vám všem, kterým se to povedlo. Žít ve Francii je můj velký sen,zároveň ale určitě docela dlouhá a složitá mise, zvlášť vzhledem k nulovému kapitálu a zatím docela nic moc informovanosti. Byla bych opravdu vděčná tomu, kdo by mi z vlastních zkušeností poradil, popostrčil mě/nás a pomohl mi.
Je mi 20, mám dvouletou dceru a přítele. Studovala jsem hotelovku. Chci odsud pryč, protože mě to tu pěkně s**e,možná naivně doufám v to, že to ve Franciii bude lepší, já tomu ale věřím tak moc, až se z toho začíná pomalu stávat posedlost. Zatím jsem na mateřské, ale nemám chuť začít pracovat tady v tomto státě, raději to nejdřív zkusím jinde, právě ve Francii...
Tedy, nejvíc mě zajímá, čím začít. Jsou věci ve kterých mám nejasnosti nebo nevím bůbec nic:(.
No ale především nevím, čím začít, jak postupovat, kolik peněz do začátku bedeme potřebovat a taký míru onoho ,,risku,, do kterého se pouštím...
děkuji děkuji, ste skvělí báječní Škleb
Zaznamenáno
rychtar



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #1 : Březen 06, 2010, 11:10:49 am »

Treba si uvedomit ze:
1/ bez znalosti francouzstiny na komunikacni urovni neni tvuj sen realizovatelny.
2/ je velice tezke sehnat bydleni ( za slusne 3+1 jsou najmy dle regionu od 500 - 1500 euro mesicne, vetsinou se vyzaduji tri mesice najmu jako zaloha)
3/ nezamestnanost tu stale stoupa

Kolik penez do zacatku?  Co???
Cim vice, tim lepe ...  Škleb Treba najit bydleni (prvni najem plus kauce 2500 - 5000 euro), byt treba alespon zakladne zaridit (3000 - 5000) a mit urcitou financni rezervu nez oba najdete praci. Rekl bych, ze s ditetem je minimum 10 000 euro.
Zaznamenáno
nikaajohanka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Březen 07, 2010, 02:10:33 pm »

Ahoj, děkuji moc za odpověď, která mě poněkud postavila na nohy...
S jazykem by problém nebyl, bydlení by nám taky stačilo skromnější(klidně i 1+1 či společné) ale poněkud mě vyděsily ty peníze( gde proboha vzít 300hadrů?)...Odjezd do Francie pro mě začíná být až nutným, musím najít nějakou cestu. Existují nějaké agentury, které by mi k tomu dopomohly?Jaxi se do Francie dostal ty, esi se teda možu zeptat? Co nějaký francouzský chat? Neznáte stránky??
diky
Zaznamenáno
astic



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #3 : Duben 07, 2010, 02:05:20 pm »

Ahoj,

naprosto souhlasim s Rychtarem.
Doufam, ze Francouzstinu mas opravdu na dobre urovni, nebot pokud jim nebudes rozumet, tak se tu s tebou nikdo bavit nebude, myslim tim pracovne. Dalsi problem je prace. Doufam, ze mas nejaky diplom, mysleno BAC+x, nebot francouzi jsou uchylny na diplomy a pokud ho nemas, tak se s tebou taky moc nebavi. To, ze mas zkusenosti, tu zas tak velkou roli nehraje. Dalsi otazka shaneni nejakych brigad, nefunguje to tu tak, jako v Cechach. V soucasne dobe je tu tolik nezamestnanych, ze agentury si vybiraji a ani s tebou nekomunikuji. Neni to jak u nas, ze prijdes, ze chces brigadu a neco na par dnu mas. Je to spis tak, ze te kolikrat ani nepusti do agentury bez smluveneho rdv, nebo ani neprepoji na zodpovednou osobu. Zkratka ve vetsine pripadu te s prominutim vyfakuji, nebo ti odrikaji naucenou basnicku, at posles e-mail a ze si samozrejme tvuj zivotopis pamatuji a ze hned, jak se neco objevi, tak ti daji vedet.
Mozna ti prijde, ze jsem dost negativni, ale skoro rok bez prace a odeslanych cca 180 odpovedi a minimum reakci, je proste realita.
Co je tu pozitivni, ze kdyz uz se ti podari sehnat praci a tvuj zamestnavatel ma dobre odbory (CE) a pripojisteni (mutuelle), tak se z techto socialnich vyhod da velmi dobre tezit.
Prozatim bych ti doporucila bud zustat doma, nebo zacit jako au-pair, abys mela aspon nejake zazemi. Hlavne neocekavej, ze sem prijedete a vse pujde jak po masle.
Ono az tu nejakou dobu budes, tak zjistis, ze neni vse zlate, co se trpyti a ze doma (mysleno v CR) je krasne.
Jeste k tomu bydleni jsou i pozadovany zaruky od nekoho, kdo te zna a nejlepe Francouze.
Francouzsky chat - na Facebooku Mala Praha a Slovaci a Cesi v Parizi, dale pak na Yahoo Petite Prague (posli prazdny mejl na petiteprague-subscribe[zavináč]yahoogroupes.fr)

Preji ti hodne stesti, pac je ho potreba
Gabina
Zaznamenáno

Gabca
janie



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #4 : Září 03, 2011, 02:29:43 pm »

Ahoj. Pokud mas dite a teprve dvacet let, tak to je opravdu na dlouhou trat.  Nikdo vam nepronajme byt, pokud nemate praci a dlouhodobou smouvu. Pak, jak uz tu nekdo pise, trimesicni zaloha predem; ale jak rikam, majitel musi videt, ze mate zaruky.../takze ta trimesicni zaloha by vubec nestacila. A o byty je obrovsky zajem, jsou soukrome, takze si majitel opravdu peclive vybira /i podle nasledne konverzace s vami/. Na statni byt zapomen. Takze urcite ziskej dobre pracovni zkusenosti v republice,
 pilne studuj Franinu a urcite i dalsi jazyk. Treba tak za pet let, az budes mit co "prodat", to zkus. Ve Francii zalezi hodne na stesti a hlavne na tom jake mas pracovni zkusenosti. Pokud nemas co nabidnout, tak bohuzel moc sanci nemas. I diplomovani vysokoskolaci maji problemy najit praci okamzite. A nezapomen, Francie je hrozne draha /zakladni plat je maly na uziveni rodiny, tak proto ti pisu at ziskas nejaky post u nas abys tady mela dobry plat/.Tim te nechci odratit... Naopak. Hodne stesti.
Zaznamenáno
helena82



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #5 : Září 10, 2011, 12:38:59 pm »

Ahojky,
take myslim ze to bude tezke....ale ne neuveritelne....Mam na to trochu jiny pohled. Zili jsme v Luxemburku rok a pul a potkala jsem ta cesku ktera pracovala v ceske restauraci bez toho aby mluvila francouzky.
Momentalne tam porad pracuje a vydelava o 600 euro vic a ja fr mluvim.
Myslim tedy ze je to hodne o stesti a hlavne ... nejdulezitejsi je chtit....
Zaznamenáno
ivpri81



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #6 : Červen 22, 2012, 02:11:15 pm »

Ahoj vsichni,

neda mi, abych nereagovala na tuto diskuzi.

V zari 2011 jsem si vzala francouze. Manzel dostal praci ve Francii a tak jsme se z CR prestehovali nedaleko Parize do Senlis. Nechala jsem v CR samozrejme rodinu, praci,pratele a bez znalosti jazyka jsem tady s malou na materske. Davky z CR mi samozrejme zastavili a odkazali me na mistni urady.

Po 6 - ti mesich jsou moje zkusenosti nasledujici:

- sehnat normalni fungujici bydleni pro rodinu pod 1000 EUR nemozne (realitky nefunguji prakticky vubec a co si clovek nezaridi sam, vetsinou je bud priserna kvalita nebo s velkym zpozdenim). V Senlis jsme meli byt 65m2 za 1400 EUR/mesicne. Bydlet se tam skoro nedalo, protoze se jednalo o opraveny barak, ktery pronajimatele bastlili po nocich a vetsina veci nesla prakticky pouzivat. Uz 1,5 mesice po predani klicu cekame na vraceni kauce, kterou nam odmitaji vratit s tim, ze sami nemaji penize.

- francouzsky uz se trochu domluvim, bezne aktivity jsou bez problemu (lide celkem mili, ale anglictina a nemcina mi tu skoro vubec nepomuzou)

- sluzby jsou dle meho nazoru predrazene (kadernik 80 EUR apod.)

- maso, salamy, syry v malych kramkach kvalitni, ale take hodne drahe (kure 20 EUR je normalni cena)

Po moji zkusenosti bych CR za Francii nikdy dobrovolne nemenila a snazila bych se treba zmenit mesto, pripadne praci. Je to na kazdem, ale dle meho nazoru je cista naivita si myslet, ze odjezdem do jine zeme se vse v raj promeni. Prave po odjezdu prestanou fungovat zakladni veci jako lekarska pece (to mi pripomina fakt, ze se tady u lekare plati a teprve pak to chodi z pojistovny na ucet - bezne davame za navstevu 50 EUR), ucet v bance, trvala adresa, domov a clovek musi zacit uplne od zacatku.

Ale asi kazda zkusenost je dobra a Francie je bezesporu krasna zeme s kvalitnim jidlem, vybornym vinem a bohatou minulosti.

Mejte se

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Portugalsko.pt © 2014
Z Portugalska o Portugalsku, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu v Portugalsku.

Odkazy